Photobucket

Przewodnik Kulinarny po Poznaniu #2 PoraDniaPoraDnia
_____________________

PoraDnia to kolejna miejscówka w naszym sąsiedztwie. Mijałyśmy ją wiele razy podczas spacerów, jednak kiedy w końcu postanowiłyśmy tam zajść, okazało się, że za 5 minut zamykają. Ot, takie klenskie szczęście. 
Fakt ten nie przeszkodził jednak obsłudze w ugoszczeniu nas. Zaproponowali nam, że możemy usiąść przy stoliku, bo i tak sprzątanie trochę im zajmie. Kidy odmówiłyśmy, bo nie chciałyśmy im przeszkadzać, zgodzili się zapakować nam ciastka na wynos tylko po naszej obietnicy, że koniecznie kiedyś do nich wrócimy. A tartaletka snickers (na zdjęciu poniżej) to prezent od obsługi, bo nie mogli już nam zaproponować kawy, na którą przyszłyśmy.Obietnicy dotrzymałyśmy i faktycznie wróciłyśmy do PoryDnia (albo PoraDni - jak kto woli ;)), tym razem w normalnych godzinach otwarcia i zaopatrzone w aparat. 
Wnętrze jest dość spore, ale bardzo przytulnie urządzone. Na parapetach są kwiatki doniczkowe, książki, magazyny i pluszaki czy urocze figurki. Oświetlenie jest przepiękne, totalnie w naszym guście, a oprawione w ramy plakaty tłumaczą dlaczego nazwę tego miejsca można odmieniać jako "PoraDnię". 
Ta miejscówka na pewno spodoba się też dzieciakom, nie będzie się im tam nudzić!

Kolejnym plusem PoryDnia jest fakt, że są eko! Można się u nich napić wody z kranu, przy zakupach na wynos do swojego kubka/pojemnika dostajecie złotowkę zniżki, a ich opakowania na wynos i słomki są biodegradowalne, bo przecież #suckingsucks!


W PorzeDnia znajdziecie zawsze bardzo duży wybór ciast - część z nich to typowe foodporny, inne będą lżejsze, bardziej owocowe. Oprócz kaw i słodkości w menu figurują również tarty wytrawne oraz opcje śniadaniowe. Musimy kiedyś spróbować, może na jakiś weekendowy brunch.


Jako że odwiedziliśmy wraz z rodzicami Kate PoręDnia w upalny dzień, obsługa zaskoczyła nas prezentem w postaci pysznej lemoniady.


Co dla nas bardzo ważne, PoraDnia jest dog friendly! Mia nawet kiedyś dostała od obsługi darmowe psie ciasteczko <3


Bonus: w tamtejszej toalecie wychodzą super selfies! :D


PODSUMOWANIE

Wypieki  ❤ ❤ ❤
Napoje  ❤ ❤ 
Obsługa  ❤ ❤ 
Wystrój  ❤ ❤ ❤
Lokalizacja  ❤ ❤ 
Dog-friendly  ❤ ❤ ❤ ❤
LGBT-friendly  ❤ ❤ ❤


ul. Różana 15/1
Poznań

~ xoxo,
Kate & Lenska

Komentarze

  1. ja byłam tam ostatnio z okazji festiwalu kawy (kawa amaretto trochę zbyt słodka jak na mój gust, ale tiramisu dyniowe całkiem mi smakowało). jeszcze wszedł tam Michał Szpak, gdy siedziałyśmy z dziewczynami, chwilę miałam rozkminę, czy dobrze poznaję. :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

Obserwatorzy